Haberler

BORGİP Basın Lansmanı Yapıldı Projenin pilot uygulamasına ilişkin sonuçlar ve KOBİ’lere yönelik destek mekanizmaları içeren platform, 31 Ekim tarihinde TÜSİAD Genel Merkezi’nde yapılan basın toplantısında kamuoyuyla paylaşıldı.

BORGİP Çukurova Bölgesi firmaları Antalya Kampında Biraraya Geldi BORGİP Çukurova Bölgesi firmaları, 12-14 Ocak 2018 tarihlerinde Antalya kampında biraraya geldi.

BORGİP 6 Adım Semineri ile Adana İş dünyası, Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) için Adana’da bir araya geldi. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliği ile hayata geçirilen BORGİP, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimi kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefliyor.

Mentor ve Firmalar Değerlendirme Toplantısında Buluştu BORGİP Projesi pilot mentorluk uygulamasında yer alan mentor ve firmalar 4 Mayıs 2017 tarihinde TÜSİAD Ofisi'nde biraraya gelerek proje hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Çukurovalı KOBİ TÜSİAD ve TÜRKONFED işbirliğiyle, bölgelerarası gelişmişlik farklarının azaltılması, Türkiye’deki girişimci ve KOBİ'lerin güçlenerek büyümesi hedefiyle yürütülen “Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıların ikincisi, Garanti Bankası’nın desteğiyle Mersin’de gerçekleştirildi. “İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz?” başlıklı toplantı kapsamında, işini büyütmek isteyen Çukurovalı KOBİ’ler, Türk iş dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya gelme fırsatı yakaladı.

BORGİP Projesi, ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği Üyelerine anlatıldı... TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı Şükrü Ünlütürk, ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği Üyeleri ile bir araya gelerek, BORGİP Projesi ve nitelikli insan kaynağı alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BORGİP Teknoloji Destekleri başladı... BORGİP Projesi kapsamında seçilen firmalara yönelik teknoloji destekleri çalışması Elazığ ve Malatya'daki firmalarımız ile başladı.

BORGİP Projesi, PERYÖN tarafından düzenlenen 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresi TÜSİAD Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, PERYÖN tarafından düzenlenen 16. Dünya İnsan Yönetimi Kongresine katılarak, BORGİP Projesi ve nitelikli insan kaynağı alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BORGİP Projesi EMCC Türkiye Mentorluk Zirvesi TÜSİAD Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk ve BORGİP Mentorlarından İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, EMCC Mentorluk Zirvesi'ne katılarak BORGİP Projesini anlattılar.

İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz Toplantısı Elazığ TÜSİAD ve TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) işbirliğiyle yürütülen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi kapsamında, “İşimizi Nasıl Büyüteceğiz? Gelecek Kuşaklara Nasıl Devredeceğiz?” toplantısı 26 Mayıs 2016 tarihinde Elazığ'da gerçekleştirildi.

BORGİP projesinin ikinci Firma-Mentor buluşması gerçekleşti. BORGİP projesinin ikinci Firma-Mentor buluşması 15 Şubat ve 25 Şubat 2016 tarihlerinde TÜSİAD'da gerçekleşti.

 "BÜYÜYEN KOBİ’ler” Toplantısı Hatay’da Gerçekleştirildi TÜSİAD VE TÜRKONFED “Büyüyen KOBİ’ler” toplantı dizisinin ikincisini Hatay’da düzenlendi. Toplantıda TÜSİAD ve TÜRKONFED tarafından hayata geçirilen Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) ile ilgili bilgi verildi ve KOBİ’lerde teknoloji kullanılmasının artırılması ile ilgili bir panel düzenlendi.