Kariyer.net


 

Kariyer.net Hakkında

Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olan Kariyer.net, 1999 yılından bu yana iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojiler sayesinde iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor. Kariyer.net’in aday veri tabanında 25 milyon özgeçmiş bulunuyor. Kariyer.net, İstanbul Ümraniye ve Yeşilköy ofislerinin yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, İzmir ve Samsun’da bulunan ofisleri ile müşteri ve adaylarına hizmet veriyor. Kariyer.net üyesi 83 binin üzerinde firma, ihtiyaç duyduğu işgücünü Kariyer.net aracılığıyla arıyor. Kariyer.net ayrıca, insan kaynakları alanındaki başarılı çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla geleneksel olarak İnsana Saygı Ödülleri organizasyonunu düzenliyor. Bu organizasyonda iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmaları da ödüllendiriyor. 

 

Kariyer.net’in BORGİP’e katkısı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin önemli sorunlarından biri, nitelikli ve işletmeye faydalı olacak iş tecrübesine ve eğitime sahip personel bulamamaktır. Bu temel konudaki sıkıntı, KOBİ’lerin tüm süreçlerine olumsuz etki etmekte ve arzu edilen rekabet gücüne ulaşamamalarına yol açmaktadır. Konunun diğer bir yönü de nitelikli personeli işe almanın son derece büyük dikkat ve özen gerektiren bir konu olmasıdır. Bu nedenle iyi adaylara ulaşmak için farklı bir plan ve yeni bir strateji geliştirmek şarttır.

Kariyer.net bu ihtiyaçtan hareketle, büyük önem verdiği BORGİP kapsamında, bölgesel gelişmişlik düzeyi görece daha düşük şehirlerde bulunan KOBİ’leri iş arayanlarla buluşturma misyonunu üstleniyor. Gerekli kriterlere uyum sağladığı belirlenen ve programa dahil olan firmalar, kendi adlarına açılan hesaplar üzerinden Uzman/Yönetici taleplerini sisteme bildiriyorlar. Bu taleplerin Kariyer.net Müşteri Hizmetleri ekibine ulaşmasını takiben, İlan Danışmanları müşterilerle iletişime geçerek ihtiyaçlarına en uygun iş ilanını oluşturuyor. Kariyer.net, BORGİP firmalarının gelişmelerine destek olmak için ilanları ücretsiz yayınlıyor. Firmalar ilanlara gelen tüm başvuruları Kariyer.net hesabı üzerinden inceleyebiliyor, uygun gördüğü adaylarla iletişime geçebiliyor ve başvuran kişinin öngörülen Serbest Zamanlı çalışma modeline uygun olması halinde birlikte çalışmaya başlıyor.